GRYFSLUPSK.COM # Oficjalne Forum Kibiców Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Tragedia w Gryfie!!!
Autor Wiadomość
lukasik_gryf 

Klub: Gryf Słupsk
Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 19:43   Tragedia w Gryfie!!!

Po zapowiedzi Wojtka Polakowskiego w filmie po meczu w Kościerzynie http://www.youtube.com/watch?v=DuEXp07fe2k dziś w Głosie Pomorza ukazał się artykuł http://www.gp24.pl/apps/p...NOZNA/201998631 w którym Rafał Szymański pisze o bocznym "sztucznym" boisku na Zielonej. Artykuł również na stronie http://www.11.pl/rytm_pil...znej_w_slupsku/ Okazuje się, że Komisja do Spraw Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, która podejmie jutro decyzje o przyznaniu lub nie kasy na boisko nie chce wpuścić na obrady dziennikarzy! Mało tego, wśród fanów Gryfa gotują się telefony, okazuje się, że klub rozwiązał umowy z piłkarzami, że jest spory dług, że nie ma na wypłaty dla piłkarzy. Jak potoczy się jutrzejszy dzień? Zobaczymy, nie zmienia to jednak faktu, że została nam wypowiedziana wojna.

W środę o 16:30 odbędzie się spotkanie prezydenta z mieszkańcami Słupska. Wszyscy rezerwują czas i stawiamy się tłumnie w SP 4 na Leszczyńskiego.

m_gryf 

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 20:39   

Wszystko to niestety prawda. Z dniem dzisiejszym piłkarze dostali wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowych pracodawców. To smutne, ale to nie jest ani wina klubu, ani piłkarzy. Klub, a szczególnie Paweł robili wszystko co w ich mocy, aby odbudować piłkę w Słupsku. Po części się to do dnia dzisiejszego już udało – nasz klub z otchłani ligi okręgowej wszedł przebojem do czołówki III ligi. Ja cały czas powtarzałem, że aby zbudować silny klub, bezwzględna jest pomoc miasta. Ta finansowa, ale nie wiem czy nie ważniejsza ta lobbująca na jego rzecz. Wiadomo komu w tym zakresie w 100 % cały czas pomaga ratusz, z jego głównodowodzącym prezydentem. Wiemy jak tamten klub promuje prezydent, a jak Gryfa. Wiemy jak ten człowiek wspiera swojego kolegę (Twardowskiego) w poszukiwaniu potencjalnych sponsorów. To w ratuszu organizowane są spektakle w podpisywaniu nowych umów. To prezydent w końcu obchodzi przepisy i przeznacza ogromne kwoty dla zawodowego klubu konkurenta, niby na promocję miasta. Bo żeby zbudować silną piłkę, nie da się tego zrobić bez wsparcia miasta i to każdego – nie tylko Słupska. Taka jest prawda. A w Słupsku jest jeszcze gorzej – zamiast pomocy, rzuca się jeszcze kłody pod nogi. To co obecnie się dzieje, nie pozostawia żadnych złudzeń, co jest grane. Prezydent ze swoim rzecznikiem i swoją świtą nie chcą pomagać i nie pomagają dla klubu z ul. Zielonej, dzięki któremu sport może uprawiać setki młodych chłopaków ze Słupska, a wspiera zawodowy zespół bez żadnego własnego zaplecza, mającego jedynie w składzie czarnoskórych przybyszów zza oceanu, ze wschodu i bałkanów, a dla kosmetyki uzupełnionymi dwoma, trzema Polakami, ale tez nie ze Słupska. Pytam się na co idą te miliony z naszych podatków, jak ten klub nie szkoli następców, którzy byliby w jego składzie. Jak widać ten „gość” zrobi dla własnej kariery i dla zachowania własnego stołka wszystko, aby dostać w wyborach parę punktów procentowych więcej. Kto rozliczy jego wreszcie za zmarnowane miliony w budowę stadionu 650-lecia, który nikomu i niczemu nie służy. Pamiętam jak Dyrektor SOSiR, czyli organ podległy bezpośrednio prezydentowi bezczelnie wpierał słupszczanom, że na otwarcie stadionu zorganizuje mecz dwóch polskich I-ligowców, a później poszedł ze swoja głupotą jeszcze dalej i manił wszystkich obietnica spotkania dwóch zespołów z I ligi austriackiej. No ale jak się marnuje tyle milionów, to nie ma się co dziwić. Aż żal ściska za serce, że u steru naszego miasta stoi ktoś taki, jak Kobyliński. Ten „człowiek” chciał nawet budować swój wizerunek dobrego gospodarza miasta i zaczął się pojawiać na trybunie dla VIP-ów naszego stadionu. W końcu jednak wszyscy zobaczyli, że to wszystko co mówi jest tylko grą wyborczą na przetrwanie i zbieranie punktów od następnych naiwnych, a nie mającego żadnego pokrycia. Kobyliński OBIECAŁEŚ – NIC NIE DAŁEŚ. Dla mnie nie jesteś moim prezydentem, mojego Słupska. Jesteś „człowiekiem” który dba tylko o własną kasę (kiedy następna podwyżka), o swój wizerunek dobrodzieja dla naiwnych w Gryfii i zwyczajnie o własną d... .
Kobyliński = SLD = Komuna, czyli partyjny beton.
Tobie już dziękujemy „człowieku” bez godności dotrzymywania danego słowa. Dłużej nas nie będziesz zwodził i kto wie, czy w końcu nie doczekasz się pod naszym, a nie twoim Ratuszem jakiejś głośnej pikiety i demonstracji. Być może ktoś się już postara, aby to, jak skandowane jest twoje nazwisko pokazane zostało w TV. Ostatnio miałeś zapewne okazje zobaczyć, jak bardzo było miło dla twojego kolegi po fachu, prezydenta Bydgoszczy.
Nie życzę tobie powodzenia!

lukasik_gryf 

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 21:13   

Tylko konkretne wypowiedzi i komentarze, reszta będzie usuwana!

Animal 

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 21:21   

Samo przyjście nie wystarczy, pamiętajcie aby się przygotować merytorycznie do konfontacji i wymiany zdań na tematy: co obiecał, co zrobił, czego nie zrobił i co powinien zrobić.

d y n i o

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 21:31   

dokładnie, merytoryczne argumenty a nie krzyki i wyzwiska bo chłop ucieknie. Zwłaszcza że musimy wiedzieć co i jak.
A z tego co widze to np boisko sztuczne jest w gesti radnych i do nich należy uderzyć, bo oni muszą przegłosować tą kase. wiem że jacyś radni na zieloną pomykają dlatego naprawdę dziwie że na boczne nie mogą dać tej drobnej kwoty, zwłaszcza że jest kasa zewnątrz!!!

lukasik_gryf 

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 21:45   

Tutaj już nie chodzi tylko o to boisko! Miarka po prostu się przebrała, za długo kopano nas w tyłki, teraz my pokażemy na co nas stać i czego żądamy. Jutro też będziemy wiedzieć więcej.

O środowym spotkaniu poinformujemy wszystkie lokalne media, tak by nie doszło do prowokacji ze strony wiadomych służb, dlatego też wszyscy w barwach a osoby zachowujące się niegodnie kibica Gryfa zostaną ukarane.

m_gryf 

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 21:54   

Radni, radnymi a za sznurki i tak pociąga prezydent. Wiem już co powie. To nie ja, to radni. Ja całym sercem tego chciałem, ale sami widzicie, oni byli przeciw. To stary komunistyczny beton, wychowany na najlepszych wzorach PZPR, więc wraz ze swoim rzecznikiem zagnie wszystkich bardzo szybko. Zastanówcie się. Powie: przecież ja Gryfa wspieram na tyle, na ile mogę i mi radni pozwalają. Miejcie pretensje do tych z PiS-u i z PO. Oczywiście "SLD jest od lat" za Gryfem, bo to one rządzi tym miastem. Nie dajmy się ogłupić już na starcie. Kobyliński to dobry gracz na ludzkiej naiwności i dzięki temu właśnie od lat siedzi na tym stołku wraz z całą swoja świtą. (na balach prezydenckich zawsze przy jednym stoliku z Twardowskim) Nie oszukujmy się. Osobiście myślę, że być tam to konieczność i to w jak największej liczbie. Dosłownie musi tam być każdy, kto tylko może. Ale to nie rozwiąże problemu. Lepsza i tak jest demonstracja pod ratuszem, bo tylko ona pokaże postronnym słupszczanom o co chodzi. Jakby jeszcze pokazali to w ogólnopolskiej TV. Niech się w końcu wszyscy dowiedzą, że u steru Słupska jest od lat (bo co on robił, jak Gryf leciał do okręgówki – na pewno go nie wspierał, ani nie pomagał) człowiek z gatunku takich, dla których piłka nożna nie jest dla kibiców, bo najlepiej jak jej zupełnie nie będzie i po problemie. Wtedy zostaną tylko murzyni z Energii, zarabiający po kilka tysięcy USD miesięcznie. Fajne, nie ma co. Wg. mnie, miarka się przebrała.

fores80

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 22:02   

Musimy za wszelką cenę się dowiedzieć kto jak głosował i przed wyborami puścimy w miasto ulotki z nazwiskami grabarzy Gryfa

fores80

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 22:11   

Szkoda mi Kryszała. Chłop wrócił do swojego miasta, starał się tu zrobić dobrą piłkę i atmosferę wokół niej a włodarze miasta rzucają mu cały czas kłody pod nogi. Kryszał, dzięki za wszystko a przede wszystkim za to, że nie zapomniałeś skąd pochodzisz.

d y n i o

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 22:11   

m - gryf troche nie masz racji z tymi radnymi, tak naprawde mogą dużo. Kobyliński bez ich zgody nie może dac nawet złotówki, po akcji z zegarem kwiatowym, odebrali mu chyba wszystko kase którą może samodzielnie wydawać. Teraz prawie każdy wydatek musi przejść przez rade. Mogą przegłosować uchwałe a Kobyła musi ją wykonać a więc mogą dużo. Jak wiemy w radzie rządzi PO - PiS, opozycja do Kobylińskiego, obie strony szykują się do do wyborów ktore są za rok i nie źle ze sobą walczą.
Musimy powiedziec sobie czego chcemy ale konkretnie, a nie jakiegoś sloganu Gryfa w II lidze.No to co większej kasy na funkcjonowanie klubu z miasta? kasy na boczne? większego lobbingu na rzecz Gryfa w ratuszu?Odebranie kasy spółce akcyjnej Energa, która defacto nie idzie pieniedzy na sport a z działu promocja miasta. Co właściwie chcemy?

m_gryf 

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 22:23   

Czego chcemy - ano tego, aby Gryfa traktowano, jako równorzędnego podmiotu sportowego wobec zawodowej SA Energa. Bo niby czemu ratusz co rok wykłada tak z milion złoty na promocje miasta dla tych drugich. Argument, ze oni grają w zawodowej lidze, może i jest jakimś argumentem, ale wcale nie oznacza, że z tej puli nigdy nic nie trafia na Zieloną. W końcu KSG też coś sobą reprezentuje. Nawet mecze Gryfa w III lidze na Pomorzu wywołują zrozumiałe wydarzenie. Czemu, bo przyjeżdża słupski klub. Dla niektórych miejscowości, tych mniejszych zawsze jest to wydarzenie, niekiedy wręcz historyczne. A ten milion z ratusza na promocję, to nic innego jak właśnie sponsoring. Śmiem nawet twierdzić, że właśnie z tej kasy wypłaty biorą koszykarze lub działacze.

fores80

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009 23:20   

Może SKGS napisałoby jakieś oświadczenie, które moglibyśmy w większej ilości po przesyłać radnym na ich mail'e?

Gandzior_KSG 
KSG

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 08:08   

http://www.gp24.pl/apps/p...NOZNA/713805366

Jasiu 

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 14:23   

http://www.gp24.pl/apps/p...LUPSK/721171022

Oby nie było to tylko działanie pod publiczkę...

76-200
Gryf Słupsk

bop 
piknik

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 17:51   

Zadam kilka konkretnych pytań: co zrobił klub, zeby nie dopuścić do takiej sytuacji? Dlaczego klub nie podejmuje działań w celu poprawy swojej sytuacji? W jaki sposób klub promuje możliwość przekazania 1% z PITu? Czy informacja o 1% znajduje sie choćby na biletach? Nie sztuka wyciągać ręce po kasę z miasta. Pamiętajmy, ze z budżetu na sport to wlasnie Gryf dostaje najwięcej pieniędzy.

lukasik_gryf 

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 18:26   

Dziś była cała ta impreza związana z Komisją ds Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. Sprawa wyglądała tak, że na obrady nie został nikt wpuszczony (dziennikarze) nie wiem, czy to normalne, ale skoro decyduje się o naszych pieniądzach to chyba wejść dziennikarze tam mieli prawo, no ale nie ważne. W ratuszu pojawił się Głos Pomorza redakcja sportowa i Kanał 6. Do środka nie weszliśmy, ale dowiedzieliśmy się jak to działa i o co chodzi. Wychodzi na to, że ta dzisiejsza komisja obgadywała wydanie kasy m.in na Zieloną, ale decyzja o przyznaniu ma zostać przybita na sesji rady miasta jeszcze w tym miesiącu (listopad - środa, nie wiem teraz która) tyle, ze nie będą wiedzieli ile mają kasy, bo taką wiedzę miasto będzie miało w grudniu, więc podejrzewam, że do stycznia niczego nie ruszą. Wiem jedno, trzeba ich nękać, trzeba być upierdliwym i walczyć. Najdziwniejsze jest to, że w ratuszu wszyscy od prezydenta przez radę kończąc na pani sprzątaczce są za Gryfem, wszyscy chcą Gryfowi pomóc ale kurwa na gadce się kończy. Więc jeżeli nie zaczniemy działać my, to z III ligą i marzeniach możemy się pożegnać. Na dzień dzisiejszy najważniejsze jest dobrze zaprezentować się jutro w SP 4 na Leszczyńskiego i w sobotę na meczu z Chojniczanką. To są najbliższe zadania!

lukasik_gryf 

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 18:52   

bop napisał/a:
Zadam kilka konkretnych pytań: co zrobił klub, zeby nie dopuścić do takiej sytuacji? Dlaczego klub nie podejmuje działań w celu poprawy swojej sytuacji? W jaki sposób klub promuje możliwość przekazania 1% z PITu? Czy informacja o 1% znajduje sie choćby na biletach? Nie sztuka wyciągać ręce po kasę z miasta. Pamiętajmy, ze z budżetu na sport to wlasnie Gryf dostaje najwięcej pieniędzy.

Prawdą jest, że w klubie brak kogoś od marketingu, ale wygospodaruj dwa tysie, a niech będzie 1,5 tyś bo przecież za darmo nikt tego nie zrobi, no chyba, ze ma czas i jest kibicem Gryfa, ale ja wśród nas nikogo takiego nie znam. Z 1% do klubu spłynęło trochę złotówek, jak chcesz wiedzieć co i jak to zapraszam na Zielona, Kryszał udzieli Ci takich informacji, powie Ci nawet, że więcej kasy przyszło z poza Słupska, bo załatwił. Druga sprawa, że nie będziesz drukował info na biletach o 1% bo w kasie były o tym ulotki, na biletach lepiej nadrukować info o wszystkich meczach u siebie (przykład Kotwicy, jak byłeś na wyjeździe, to masz bilet - zobacz) Miasto daje na Gryfa najwięcej, to fakt, ale w ogóle daje mało, to pomyśl ile idzie na Słupię czy siatkę, tylko oni pogrywają na hali, nie muszą utrzymywać stadionu, a to jest prawie połowa dotacji. Ogólnie chyba w ogóle bijesz nie na temat.

fores80

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 20:00   

Według mnie to jest tylko polityczna zagrywka. Zwyczajne zwodzenie ludzi i gra na czas. Niby decyzje zapadną w listopadzie, niby w grudniu a najprawdopodobniej w styczniu, tyle tylko, że nie wiadomo czy pozytywne dla naszego klubu. Następnie będą tak odwlekać decyzję do samorządowej kampani wyborczej a tam to już każdy z nich będzie się prześcigać kto da więcej Gryfowi jak zostanie wybrany.

Jestem ciekawy, czy zarząd klubu będzie miał taką cierpliwość. Według mnie dymisja obecnego zarządu będzie końcem naszego klubu.

To jest ostatni dzwonek na znalezienie dobrego sponsora. Zarząd powinien zatrudnić jak najszybciej człowieka do tej roboty i to nie ważne za jakie pieniądze.
Ostatnio zmieniony przez lukasik_gryf Wto 03 Lis, 2009 21:07, w całości zmieniany 1 raz  

GibonKSG 

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 21:10   

http://www.gp24.pl/apps/p...NOZNA/400971977

sałata 
Braveheart

Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 21:15   

No to pieknie :-D .Chociaż już jedna sprawa załatwiona

Odpowiedz do tematu